Agerskov Sogns Lokalråd

Bestyrelsen har konstitueret sig således den 23/5 2016:

Formand Henning Matzen

Mobil: 21 44 04 54    Mail:henning@matzenbyg.dk 

 

Næstformand – Borgerforeningerne

Sten Hansen
Mobil:  40 57 58 38   Mail:  sten@pp.dk

 

Kasserer Alice Jessen 
Tlf.nr. 74 51 92 75 / 51 21 12 89  Mail: alicejessen@hotmail.com

 

PR Hanne M. Brodersen   (suppleant)
Mobil  30 63 33 93  Mail:  hbrodersen@bbsyd.dk

Sekretær Connie Wittenkamp  (suppleant) 

Mobil:  42 76 43 05  Mail:  wittenkamp@c.dk

Hjemmeside:

Anna Ingerslev

Connie Wittenkamp

Mobil: 4276 4305  Mail: wittenkamp@c.dk

Medlem Eilif Underbjerg Hansen
Mobil:  40 17 31 74  Mail:  e@agro-tech.dk

Handels- og Håndværkerforeningen
Sonja R. Petersen  tlf. 7483 3303  Mail: agerskov@spar.dk 

Institutionerne

Morten Biel
Mobil:  30 51 64 72    Mail:  morten-birte@hotmail.com

 Revisor
Niels Christensen
H.J. Thomsen


Suppleant
Stig Bæk Andersen

 

 Øvrige medlemmer:

Kulturgruppen: arrangerer bl.a. udstillinger i Agerskovhallen
Tovholder: Nete Thomsen nete.thomsen@icloud.com
Stigruppen: som arbejder med stien Agerskov – Gammelskovbatteriet
Tovholder: Ove Petersen cop@bbsyd.dk 
Byggegrundsgruppen: 
Tovholder: Eilif Hansen, Agerskov, Eilif@dbmail.dk
Strikcafe: hvor alle er velkommen, annonceres på hjemmesiden,
Tovholder: Nete Thomsen nete.thomsen@icloud.com
Tilflyttere:  velkomstmateriale m.m.
Tovholder: Henning Mathiasen, Agerskov, henning@bilgrav.info

 

 

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *